Tablete i prirodni lekovi za smirenje – Bromazepam – Upotreba u trudnoći

Tablete za smirenje i zavisnost

Često ste pod stresom, previše svgakodnevnih problema uzrokuje uznemirenost i nelagodu – pa prvo što vam padne pod ruku, a da je za smirenje, često smatrate bezbednim. Da li ste znali da popularne tablete za smirenje izazivaju zavisnost? Verovatno ste ovo čuli mnogo puta. I zaista, istina je. Ukoliko koristite tablete za smirenje na svoju ruku, bez nadzora lekara – može se javiti zavisnost. Koliko puta ste samo čuli da je svaki lek istovremeno i droga, ukoliko se ne koristi u racionalnim okvirima? Organizam se navikne na prisustvo određene lekovite supstance u krvi, i onda kada se ta supstanca ne unosi – nastaje problem – ovo je zavisnost. Zato stalno postoji potreba da se doza lekova povećava, jer se organizam brzo navikava.

Tablete za smirenje – sedativi – anksiolitici – deluju umirujuće na centralni nervni sistem, uklanjaju napetost i nervozu i lišavaju vas ovih neprijatnih stanja. Međutim, polako – nikako ne uzimajte ove tablete na svoju ruku, uvek se obavezno konsultujte sa lekarom. Uostalom, zašto ne biste razmislili o prirodnoj alternativi – tabletama za smirenje na biljnoj bazi?

lekovi za smirenje

Prirodni lekovi za smirenje

Nervoza, uznemirenost, razdražljivost, histerija, nesanica, depresija, anksioznost, napetost – samo su neki od brojnih psihičkih tegoba sa kojima se susrećete. Nasuprot hemiji, odnosno tabletama za smirenje, možda su za vas najbolji prirodni lekovi za smirenje i opuštanje. Ne zaboravimo, hemijski medikamenti mogu stvoriti zavisnost i brojne druge neželjene efekte.

Pročitajte i Valerijana čaj za smirenje

Biljni lekovi za smirenje imaju najpre sedativno dejstvo, dakle umiruju i opuštaju razdraženi nervni sistem.

Konsultujte se sa lekarom pre bilo koje upotrebe prirodnih lekova za smirenje, kako biste bili upućeni u to koliko ja dozvoljena doza i koji su mogući neželjeni efekti.

Kada govorimo o biljnim lekovima za smirenje, postoje brojne tablete na biljnoj bazi. Međutim, ono što je još zdravije po vaš organizam – to su čajevi za smirenje.

Prirodni lekovi za smirenje: čaj od korena valerijane, matičnjaka, nane, bosiljka, kamilice, kantariona, lipe, lavande, majčine dušice, hmelja, cveta karanfilića i drugi.

Tablete lekovi za smirenje – spisak

Različiti proizvođači – različita imena za isti lek. Dejstvo je isto. Najviše korišćeni lekovi su tzv. benzodiazepini (anksiolitici). Tablete za smirenje deluje na centralni nervni sistem i umiruju razdraženost, anksioznost i bilo kakvu teskobu, a mogu da deluju i kao lekovi za spavanje.

Povezano>>> 10 lekovitih biljaka protiv stresa i nervoze

Tablete za smirenje – spisak: bromazepam, lexillium, lexaurin, bensedin ili diazepam, ksalol ili xanax, loram ili lorazepam i rivotril.

Saznajte>>> Valerijana kapi dejstvo i upotreba za smirenje

Bromazepam lek za smirenje

Ko nije čuo za čuveni bromazepam? Bromazepam – lek za smirenje spada u grupu benzodiazepina, dakle to je anksiolitik, a deluje i na opuštanje mišića. Bromazepam u principu deluje dosta brzo pošto se uzme, a njegovo dejstvo može da traje i do 8 sati. Ne bi trebalo da utiče na motornu aktivnost. Ukoliko se upotrebljava u dozvoljenim, malim dozama – bromazepam ublažava psihičku napetost, uklanja nervozu i nemir i opušta nervni sistem. Bromazepam u većim dozama deluje kao sedativ i miorelaksant – što znači da može da uspavljuje i deluje na opuštanje mišića. Bromazepam je dostupan samo ukoliko vam je lekar prepisao ovaj lek, dakle, isključivo uz lekarski recept!

Saznajte više>>> Najbolji čaj za smirenje

Lekovi za smirenje u trudnoći

Trudnoća često ume da nosi sa sobom različite psihološke tegobe. Naročito su u većem riziku od pogoršanja psihičkih tegoba trudnice koje već pate od nekih hroničnih neuroloških oboljenja. Lekovi za smirenje u trudnoći – da ili ne? U principu, odgovor je ne, jer nisu bezbedni ni za majku ni za dete, naročito u fazi trudnoće kada se razvijaju organi bebe. Lekovi za smirenje u trudnoći se daju isključivo u ekstremnim slučajevima, i to obavezno po preporuci lekara. Čak ni biljni lekovi, odnosno čajevi za smirenje, nisu dozvoljeni u trudnoći, zbog mogućih neželjenih efekata. U svakom slučaju, najbolji savet, u zavisnosti od vašeg stanja, ćete dobiti od svog lekara.