Crna maska za lice: Revolucionarno otkriće za čišćenje od mitisera i negu kože

Da li nameravate da kupite crnu masku preko interneta ili Vas zanima kolika je cena u prodavnicama DM ?

Pre kupovine trebalo bi da znate da ova maska za lice pored toga što ima mnoga korisna svojstva ima i neke mane za koje bi trebalo da znate pre nego što je kupite ili napravite sami kod kuće.

U ovom članku pripremili smo Vam sve što bi trebalo da znate o ovom proizvodu a tu je i recept za crnu masku ako odlučite da je napravite sami kod kuće.

Kako ona ima i neke nuspojave dobro je da vidite i neka slična rešenja koja mogu biti i efikasnija za čišćenje lica od mitisera a i mnogo jeftinija.

A sada da pređemo na stvar…

Šta je crna maska ?

Verovatno ste čuli za sve popularniju crnu masku za lice (black mask za lice). Proizvođači tvrde da je ova maska revolucionarno otkriće za čišćenje i negu kože. Zapravo, šta je crna maska? Crna maska je klasična peel-off ili piling maska, koja mehaničkim putem uklanja mitisere i ostale nečistoće sa lica, vršeći piling kože.

crna maska DM

Sastav i upotreba

Sastav: postoji nekoliko vrsta crnih maski dostupnih na tržištu. Što se tiče sastava, on može da varira, ali svima je zajedničko da obavezno poseduju taj glavni sastojak koji im i daje crnu boju – aktivni ugalj.

Jedna od crnih maski, poznata kao Bioaqua black mask, ima sledeći sastav: bambus ugalj, ekstrakt ovsa, grejp, vitamin B5, ekstrakt ruzmarina, ekstrakt nevena, Vitamin A, Vitamin E, ekstrakt citrusa.

Upotreba

Kako se koristi crna maska protiv mitisera?

Najpre očistite kožu, pa uz pomoć zagrejanog peškira ili pare otvorite pore, te nanesite crnu masku u tankom sloju na prethodno osušeno lice. Izbegavajte deo oko očiju i usta. Neka crna maska na licu deluje oko 15-20 minuta, a kada se potpuno osuši, laganim pokretima je samo oljuštite sa lica. Nakon toga isperite lice toplom vodom i stavite hidratantnu kremu.

crna maska protiv mitisera

Crna maska za lice ostale prednosti

Kada je u pitanju crna maska za lice ostale prednosti, kako tvrde proizvođači, su zaista brojne, a to su:

  • poboljšava metabolizam ćelija kože
  • pruža ćelijama minerale
  • uklanja toksine i druge nečistoće sa kože
  • neguje i čisti masnu i problematičnu kožu
  • vraća konture lica
  • sprečava pojavu akni i bubuljica
  • smiruje iritiranu i napetu kožu
  • poboljšava ten
  • reguliše rad lojnih žlezda
  • skida otoke
  • čini kožu svežom i jedrom.

>>> Šta je najbolje za mitisere – maska, limun, trake…

Kako se pravi crna maska        

Možete i sami napraviti crnu masku za lice. Međutim, recept koji nam je dostupan je prilično ”loš”, budući da uključuje lepak za drvo ili papir, koji je prilično agresivan i štetan, te ga svakako ne bi trebalo primenjivati na koži. U svakom slučaju, kako napraviti crnu masku za lice ćemo navesti u daljem  tekstu.

Domaća crna maska -recept

Sastojci:

– lepak (za papir ili drvo)

– aktivni ugalj u prahu (kupuje se u apoteci)

Jednostavno pomešajte lepak i ugalj dok ne dobijete gustu, ujednačenu smesu, te nanesite masku na celo lice ili deo sa mitiserima, uz pomoć četkice za puder. Kada se maska osuši, odlepite je sa lica zajedno sa mitiserima. Izbegavajte deo oko očiju i usta, kao i deo lica prekriven sitnim dlačicama (budući da će ih lepak iščupati prilikom povlačenja).

Nakon uklanjanja ove maske se savetuje da lagano izmasirate lice sa kokosovim uljem, a crna maska za lice ne bi trebalo da se upotrebljava više od 2-3 puta mesečno.

Black mask cena i gde kupiti      

Kada je u pitanju crna maska za lice gde kupiti ovo revolucionarno sredstvo? Crna maska se uglavnom naručuje preko interneta, a može s enaći i na našem tržištu u DM drogerijama, takođe i Avon kozmetika ima svoju crnu masku. Može se kupiti u tubi ili u kesici za jednu upotrebu.

Kada je u pitanju Mr Black crna maska za lice cena joj je oko 2.000 dinara – naručuje se preko interneta.

Bioaqua black mask koja se naručuje iz Kine košta oko 10 eura.

Balea crna maska koja se prodaje u DM drogerijama košta oko 100 dinara za 1 kesicu.

Clearskin Crna mineralna maska iz Avon-a košta oko 600 dinara (sa popustom 300 din) za tubu od 75 ml.

Crna maska za skidanje mitisera nuspojave

Crna maska za skidanje mitisera takođe ima potencijal da ošteti kožu, pored toga što izaziva bol prilikom skidanja sa lica. Kada se skida sa lica, ova maska uklanja ćelije iz spoljašnjeg sloja kože (stratum corneuma) i sve dlake zajedno sa njim.

Kada primetite kako je vaša koža meka i glatka nakon upotrebe ove maske, to je samo zato što ste uspešno skinuli površinski sloj kože.

To je oblik izuzetno agresivnog pilinga koji iritira kožu i oštećuje je.

Druga stvar koju povlačite sa lica skidanjem ove maske, osim dlačica, jesu i sva prirodna ulja koja štite vašu kožu da ostane zdrava. Ova ulja obezbeđuju hemijsku barijeru koja štiti kožu od štetnih mikroorganizama. Dakle, kada ih uklonite, vaša koža postaje izložena mnogim štetnim uticajima.

Ipak, dobra vest je da niste zauvek uništili vašu kožu.

U roku od 30 dana, koža će zameniti ulja i lojna vlakna koja ste istrgnuli zajedno sa maskom, tako da će se šteta zalečiti.

Black mask iskustva

Kada je u pitanju black mask iskustva su različita. Zapravo, sve je više prisutno mišljenje da ova maska ne ispunjava očekivanja koja bi trebalo, prema navodima proizvođača. U delu gde smo naveli koje su još prednosti crne maske za lice, postoji zaista veliki broj prednosti – pri čemu korisnici tvrde da ništa od toga nije tačno, osim da maska mehanički uklanja nečistoće i mitisere sa lica.

Pored toga, crna maska ima niz nuspojava, kao što smo takođe naveli. Kada je u pitanju domaća crna maska za lice, u njen sastav bi trebalo da ulazi lepak, što nikako nije dobro.

U svakom slučaju, postoje i zadovoljni korisnici kojima je ova maska pomogla da reše uporni problem mitisera.

>>> Soda bikarbona za mitisere – 9 proverenih recepata koje bi trebalo da isprobate

Ostale prirodne maske za lice protiv mitisera      

Pored crne maske, koja očigledno ima veliki broj nuspojava, možda je bolje da probate ostale prirodne maske za lice protiv mitisera.

Koja bi bila najbolja maska za mitisere?

Maska sa sodom bikarbonom

Sastojci:

– 4 kašike sode bikarbone

– 1 čaša kisele vode

Priprema i upotreba:

Promešajte sodu bikarbonu i vodu, te dobijenu ujednačenu smesu nanesite na lice, neka odstoji 10 minuta, a zatim isperite lice toplom vodom.

Maska sa želatinom i mlekom

Sastojci:

– 1 kašika želatina u prahu

– 1,5 kašike mleka

Priprema i upotreba:

Stavite 1 kašiku neobojenog želatina u prahu u posudu i zatim dodajte 1,5 kašike mleka i promešajte. Zagrevati ovu smešu sa želatinom 10 sekundi. Nakon toga nanesite masku na lice, neka deluje 30 minuta ili dok se potpuno ne osuši. Maska će biti kruta kada se osuši.

Povucite masku. Kako želatin ”izlazi” iz kože, on će sa sobom povući mitisere, mrtve ćelije kože i ostale nečistoće.

Maska sa cimetom

Pomešajte po jednu kašičicu cimeta i soka od limuna sa malo kurkume u prahu (po želji). Stavite masku na lice, neka deluje 10 do 15 minuta, a zatim je isperite.

>>> Očistite lice od mitisera efikasnim prirodnim maskama

Maska sa ovsenom kašom

Pomešajte 1 kašičicu meda i sok od 4 paradajza u dovoljnoj količini ovsene kaše da se napravi ujednačena pasta. Nanesite masku na lice i neka deluje 10 minuta, te je isperite vodom.

Takođe možete napraviti pastu mešanjem 2 supene kašike ovsene kaše, 3 kašike jogurta i male količine limunovog soka i maslinovog ulja. Nanesite smesu na celom svom licu, ostavite da odstoji nekoliko minuta, a zatim isperite lice sa vodom.