Laneno ulje i mladi sir

Nemačka biohemičarka Dr. Budwig, otkrila je da kombinacija hladno presovanog lanenog ulja i mladog sira efikasno deluju protiv ćelija raka i mnogih drugih degenerativnih bolesti.

Dr. Budvig je istraživanjem primetila da ćelije raka ne sadrže esencijalno važne masne kiseline, linolnu i linolensku koje su bitne za metabolizam ljudskih ćelija. Da bi one stigle do ćelija, potreban je spoj lipoprotein. Tako je složila režim ishrane koji se bazira na lanenom ulju i mladom siru.Laneno ulje je najbogatije masnim kiselinama koje naše telo ne može sintetizovati, a mladi sir je bogat aminokiselinama sa sumporom, metioninom i cisteinom. Na ovaj način naše telo dobija potrebni lipoprotein.

Protokol Dr. Budvig propisuje i obaveznu konzumiranje isključivo sveže mlevenih lanenih semenki. To je zato što neke supstance iz lanenih semenki nisu prisutne u ulju, a njihova prisutnost je jako važna (pre svega lignani, ali i neki vitamini i minerali). Semenke (3-6 velike kašike) možete samleti u mlinu za kafu (5-10 sekundi) i dodati ih mešavini sira i ulja, ili napraviti novu mešavinu bez ulja. Semenke nakon što ih sameljete ne smeju stajati duže od 15 minuta (zbog oksidacije).Zato nikad nemojte kupovati već samlevene semenke.

Laneno ulje i posni mladi sir recept

– 2-6 kašika lanenog ulja
– Pola šoljice svežeg sira
– 3-6 kašika mlevenih semenki lana

Dnevna količina za ozbiljno obolele je 6 velikih kašika (40-50 grama) lanenog ulja dobro izmešanog sa 100 grama mladog posnog kravljeg sira. Ovu dnevnu količinu možete pojesti odjednom ili možete rasporediti u više navrata, ali je tada treba svaki put ponovo sveže pripremiti budući da mešavina stajanjem gubi svojstva.

Bitno je koristiti mladi posni sir koji sadrži malo masnoća kako bi on prihvatio više lanenog ulja koje je osnova ove terapije.Sir je dakle neka vrsta transportera koja omogućava najbolju moguću apsorpciju lanenog ulja od strane ljudskog organizma.

Delovanje ove ishrane se bazira na povratku ćelija raka ( ali i svih ostalih ćelija ) na normalni aerobni proces – sagorevanje šećera uz prisustvo kiseonika .
Ćelije raka mogu ostati nediferencirane ( nespecijalizirane za neku funkciju u tkivu ) i deliti se u bez ograničenja samo ako ostanu anerobne ( sagorevanje šećera bez prisustva kiseonika ) .
Ova ishrana fundamentalno menja način disanja ćelije raka . Tako prisiljava nediferencirane ćelija raka na diferencijaciju , što rezultira njihovim programiranim gašenjem.
Ovo je najjednostavnije što može objasniti princip funkcionisanja lanenog ulja i mladog sira jer laiku zvuči nejasno .Delovanje je dubinsko i fundamentalno.

Osim što je laneno ulje najbolji izvor omega – 3 masnih kiselina sadrži i druge vitamine i minerale koji doprinose njegovoj efikasnosti.

Kombinacija lanenog ulja i sira promoviše kardiovaskularno zdravlje. Visoka koncentracija omega – 3 masnih kiselina smanjuje nivo holesterola.

Laneno ulje i sir dobri su za probavni sistem, a posebno zdravlje creva, jer je laneno ulje prirodni lubrikant i smanjuje rizike nastanka zatvora i hemoroida.

Laneno ulje promoviše zdravlje kože. Posebno je korisno kod suve kože ili kod osoba koje su osetljive na sunce, kada se uzima kroz ishranu, ali se nikako ne sme koristiti direktno na kožu. Laneno ulje se ne bi smelo nanositi na kožu, a posebno ne na kožu lica, jer može napraviti veliku štetu.

Pokazalo se da laneno ulje može stabilizovati i nivo šećera u krvi.

Jedna od poznatijih upotreba lanenog ulja je za mršavljenje. Ono ubrzava metabolizam i pomaže telu da lakše sagori višak masnoća.

Laneno ulje se ne bi smelo koristiti za kuvanje hrane, jer se zagrevanjem gube sva njegova delotvorna svojstva. Trebalo bi da se čuva u frižideru nakon otvaranja jer se brzo kvari. Kada kupujete laneno ulje birajte ono koje su čuva na hladnim policama iu tamnim bočicama.