Prirodni lekovi za gastritis

Koji je najbolji prirodni lek za gastritis ? Postoje brojni prirodni lekovi za gastritis koji su manje ili više efikasni a najpoznatiji su: sok od kupusa, sok od krompira, soda bikarbona, jabukovo sirće, djumbir…

Da li vam je neprijatno zbog konstantnih gasova ??? U tekstu ispod su objašnjeni neki od uzroka koji dovode do problema sa želucem i jednostavni kućni lekovi koji vam mogu pomoći da se otarasite ovog dosadnog problema.
Problemi sa želucem zapravo ne predstavljaju bolest, već vrstu zdravstvenog stanja koje nastaje kao posledica neke druge bolesti ili poremećaja. Takođe se označava i terminom flatulencija (naduvenost).

Problemi sa gasovima i kiselinom u želucu mogu ponekada biti zaista dosadni. U suštini, višak kiseline i gasovi u želucu se formiraju usled brojnih razloga, poput:

Prekomerne upotrebe alkohola

Konzumacije jako začinjene hrane

Nepravilnog žvakanje hrane

Prekomerne nervoze i stresa

Poremećaja u funkcionisanju creva

Jedenja sosova i začina prečesto i u velikim količinama

Poremećaja varenja

prirodni lekovi za gastritis

Ozbiljne želudačne probleme i gastritis možete iskusiti i kod infekcija izazvanih bakterijama poput Helikobakterapilori (H.Pylori). Neki od simptoma koji nastaju kod prisustva gasa u želucu su sledeći:

Obložen jezik

Abdominalno nadimanje

Abdominalno podrigivanje

Zadah iz usta

Nedostatak apetita

Nadimanje

Sada, ne morate biti zabrinuti zbog gastritisa jer se stanje lako može tretirati jednostavnim i prirodnim kućnim lekovima. Sastojci za pravljenje ovih prirodnih preparata protiv gastritisa nalaze se u vašoj kuhinji. Evo jednostavnih i lakih kućnih lekova:

Sok od krompira protiv gastritisa

Sok od krompira je odličan prirodni lek protiv gastritisa. Popijte ½ šolje soka od krompira pre obroka. Za najbolji učinak, postupak ponovite 3 puta dnevno.

Povezano>>> Kako napraviti i koristiti sok od krompira protiv gastritisa

Đumbir

Đumbir je efikasan lek protiv želudačnih problema. Takođe je najbolji u tretmanu poremećaja varenja. Kako bi sprečili formiranje gasova u želucu, redovno žvaćite svež đumbir nakon svakog obroka. Alternativa je ispijanje mešavine vode sa pozamašnim prstohvatom đumbira u prahu i malo kamene soli uz dodatak asafetide. Hrani čak možete dodavati i svež ili sušeni đumbir. Jedan od najboljih načina da preventivno delujete je da pijete čaj od đumbira, pošto on pospešuje adekvatno varenje i sprečava formiranje gasova.
Čaj od đumbira se može pripremiti mešanjem 1 supene kašike mlevenog đumbira sa vodom i kuvanjem u trajanju od nekoliko minuta. Ispijanje ovog čaja 2-3 puta dnevno će vam pomoći da se rešite gasova. Đumbir možete koristiti čak i za spoljašnju upotrebu, dodavanjem nekoliko kapi đumbirovog esencijalnog ulja u bilo koje ulje koje ima ulogu nosača u mešavini, a zatim masiranjem stomaka.

Soda bikarbona

Soda bikarbona donosi momentalno olakšanje kod nadimanja. Popijte ¼ kafene kašičice sode bikarbone razmućene u čaši vode. Ovaj vodeni rastvor je jedan od najpoznatijih lekova protiv stomačnih gasova. Koristi se kao efikasni antacid.

Dodajte prstohvat sode bikarbone u sok sveže isceđenog limuna u čaši, pri čemu nastaje penušavi napitak. Kada se penušanje smiri, dodajte još malo sode bikarbone, a zatim mešavinu zalijte čašom vode i dobro promešajte dok se soda ne rastvori u potpunosti. Ovaj rastvor se ponaša kao antacid i dovodi do momentalnog olakšanja kod nadimanja. Možete probati i sa ispijanjem čaše vode pomešane sa malo sode bikarbone na prazan stomak.

Povezano>>> Soda bikarbona medicinska upotreba

Jabukovo sirće

Jabukovo sirće je još jedan efikasan prirodni lek za tretman većeg broja zdravstvenih stanja. Dovodi do trenutnog olakšanja kod stomačnih gasova, a takođe pomaže i u lečenju poremećaja varenja. Uzmite čašu tople vode i dodajte 2 supene kašike jabukovog sirćeta, a zatim ostavite mešavinu da se ohladi na sobnoj temperaturi. Sada to ispijte kako bi osetili trenutno olakšanje simptoma kod poremećaja želuca. Mešavina takođe smirujuće deluje na stomak. Ukoliko vam jabukovo sirće nije pri ruci, možete upotrebiti i obično sirće.

Slično>>> Kako izlečiti gastritis

Cimet

Ovo je još jedan uobičajeni lek koji pruža momentalno olakšanje kod nadimanja stomaka. Prokuvajte cimet u malo vode, dozvolite rastvoru da se ohladi na sobnoj temperaturi pa ga zatim popijte. Ovo pomaže u sprečavanju nastanka gasova. Možete čak uzeti ½ kafene kašičice cimeta u prahu pomešanog sa čašom toplog mleka ili dodati malo meda u mleveni cimet, dobro promešati i popiti.

Čaj od cimeta vam može doneti olakšanje kod gasova u stomaku. Da bi ga napravili, morate dodati malo cimeta u prahu u ključalu vodu pa ostaviti to da odstoji nekoliko minuta, pre nego što ga popijete. Ovaj kućni lek će sprečiti dalje formiranje gasova i smiriti vam stomak.

Beli luk

Beli luk pruža značajno olakšanje kod nadimanja. Opor miris i zagrevajuće karakteristike belog luka pomoći će u stimulaciji nastanka gastrične vatre, koja pomaže u valjanom varenju i nudi olakšanje kod gasova. Ako patite od nadimanja onda morate probati supu od belog luka. Za bolje rezultate koristite svež beli luk. Uzmite 2-3 čena belog luka, pecite ih direktno na vatri, a zatim ih oljuštite i pojedite. Alternativno, možete napraviti rastvor tako što ćete uzeti sveže samleveni beli luk i dodati u njega malo vode, crnog bibera i seme kumina, te prokuvati smešu u trajanju od par minuta. Rastvor procedite od čvrstih sastojaka i ostavite da se ohladi na sobnoj temperaturi. Ovaj rastvor od belog luka pijte najmanje dvaput ili triput dnevno za postizanje najboljih rezultata.

Sok od kupusa je pomogao milionima ljudi koji su patili od gastritisa saznajte više >>> Sok od kupusa