Prirodni „lekovi“ protiv H. Pyloričije je dejstvo dokazano
H. Pylori infekcija poznata kao heliko bakterija se često paralelno tretira sa tri leka, ali ne reaguje svako povoljno na ovu terapiju. Srećom, kao alternativa postoje prirodni preparati protiv heliko bakterije čija je efikasnost klinički potvrđena a zasnivaju se na ishrani.
Helicobacterpylori je bakterija za koju se procenjuje da je prirodno prisutna u organizmu 2/3 svetske populacije i obično ne izaziva simptome. Međutim, u nekim slučajevima heliko bakterija može delovati kao doprinoseći faktor kod nastanka čireva, pa čak može povećati verovatnoću za nastanak nekih vrsta želudačnog kancera. Moderno lečenje infekcije heliko bakterijom se bazira na totalnoj eradikaciji bakterije, upotrebom tzv. „trostruke terapije“, koja uključuje dva antibiotika i blokator sekrecije želudačne kiseline. Ovakvo lečenje, međutim, često rezultuje antibioticima uzrokovanim poremećajem ravnoteže crevne flore, kao i nastankom novih sojeva H. Pylori koji su otporni na dejstvo antibiotika, i koji mogu dovesti do ozbiljnijih slučajeva ponovnog javljanja infekcije. To je jedan od razloga zašto se javlja sve veće interesovanje za prirodne alternative lečenju heloko bakterije zasnovanom na medikamentima, i zašto smo uzbuđeni idejom da ukažemo na neka značajnija istraživanja koja se tiču „prirodnih lekova“ za ovaj problem.
Evo tri klinički testiranih rešenja koja mogu delovati uporedo sa konvencionalnim tretmanom ili kao njegova kompletna alternativa:
Klice brokolija: Studija pod nazivom “Oral broccoli sprouts for the treatment of Helico bacter pylori infection: a preliminary report” objavljena 2004. godine u publikaciji Digestive Diseases and Sciences, je zaključila da je 7 od 9 pacijenata (78%) koji su konzumirali klice brokolija (14, 28 ili 56 grama) dva puta dnevno u trajanju od 7 dana, bilo negativno na prisustvo antigena H. Pyloriu stolici odmah nakon završetka terapije, a šestoro njih je ostalo negativno do 35. dana studije. Klice brokolija sadrže ekstremno visoke nivoe sulforafana, bio-molekula koji sadrži sumpor,za koji su istraživanja pokazala da ublažava simptome preko 150 bolesti.
Probiotici: Studija iz 2012. godine objavljena u publikaciji Inflammation and Allergy Drug Targets, pod nazivom “Probiotic multistraintreatmentmayeradicate Helicobacter pylori from the stomach of dyspeptics: a placebo-controlled pilots tudy”je pokazala da je 10-dnevni tretman višesojnim probiotikom pacijenata sa H. Pylori povezanom dispepsijom, doveo do potpune eradikacije kod 13 od 40 pacijenata (Napomena: pacijenti su primili 1,8 triliona živih bakterija sledećih sojeva: Streptococcus thermophilus, Lactobacillus acidophilus, Bifidobacteriumlongum, Lactobacillus plantarum, Bifidobacteriuym brevis, Lactobacillusp aracasei, B).Probiotici se protiv infekcije bore prirodnim putem. Više informacija potražite na našoj istraživačkoj stranici o probioticima, koja sadrži studije u vezi sa preko 200 stanja, od kojih su mnoga povezana sa infekcijama.
Crno seme (NigellaSativa): Studija iz 2010. godine objavljena u Saudi Journal of Gastroenterology, pod nazivom , zaključila je da doza od samo 2 grama crnog semena (NigellaSativa) u kombinaciji sa blokatorom lučenja želudačne kiseline bila skoro jednako uspešna kao i „trostruka terapija“ (koja uključuje blokator lučenja kiseline i dva antibiotika) u lečenju infekcije heliko bakterijom. Dejstvo Crnog semena je proučavano u vezi sa širokim spektrom patoloških stanja. Za više informacija, konsultujte našu bazu podataka o Crnom semenu.
Saznajte više>>> Crno seme
Kao dodatak ovim rešenjima, molimo vas konsultujte našu rastuću istraživačku stranicu o Helicobacter pylori koja uključuje više od 50, na dokazima zasnovanih, studija o prirodnim načinima za lečenje ovog problema, uključujući tu i obraćanje pažnje na potencijalno problematične supstance poput aspirina, koje mogu uzrokovati oštećenje mukoze unutrašnjeg zida digestivnog trakta, dovodeći na taj način do stanja koja vode u oportunističko bujanje „loših“ bakterija poput heliko bakterije.
Takođe postoji retrospektiva preko 300 studija objavljenih između 1991. i 2013.godine a koje se bave istraživanjem lekova i metoda zasnovanih na biljkama koji deluju protiv heliko bakterije, sa posebnim osvrtom na efekat belog luka, sladića, brokolija, zelenog čaja, probiotika i pčelinjih produkata meda i propolisa.