Kako ukloniti salo sa područja stomaka

Vežbama za stomak ne uklanjate salo sa područja stomaka, već jačate i učvršćujete mišiće na stomaku koji su ispod sala.Salo sa stomaka se uklanja kombinacijom pravilnog treninga i pravilno izbalansirane ishrane…

Vežbe za stomak ne uklanjate masno tkivo sa područja stomaka, već jačate i učvršćujete mišiće na stomaku koji su ispod sala. Salo se uklanja kombinacijom pravilnog treninga i pravilno izbalansirane ishrane.
Ako samo trčite sa ciljem da smršate, gubite mišićnu masu i usporavate metabolizam, to takođe rezultira mlohavim izgledom. Anaerobne vežbe, odnosno vežbe opterećenja, trebaju biti na prvom mestu.

6 ponavljanja za masu, 12 za definiciju? Glupost!

kako ukloniti sala sa stomaka

Vežbajte sa optimalnim težinama, šokirajte mišiće, menjate opterećenje i opseg ponavljanja, stimulišite sve vrste mišićnih vlakana. Mišići ne znaju da broje, razlika kod “mase” i “definicije” je u kuhinji, odnosno u ishrani.

Ne nasedajte na poznati mit o tome kako ne treba jesti posle 6 sati.Treba jesti tokom čitavog dana, samo je važno pravilno izabrati namirnice za određeni deo dana.

Potrebno je izbegavati i gladovanje jer tako usporavate metabolizam, pa ćete kasnije vratiti još više kilograma (jo-jo efekat).

Saznaj više>>> Dijeta bez jo jo efekta

Koja je najbolja vežba za uklanjanje masnog tkiva sa unutrašnje strane bedara?

Vežbanjem pojedinog mišića se ne gubi masno tkivo nakupljeno na tom području!

Mišić i masno tkivo nisu na nijedan način povezani. Salo se skida, a i nakuplja generalno, a genetika je ta koja određuje gde će ga najviše biti i odakle će najteže odnosno najlakše odlaziti.

Dakle, zapamtite: Salo se uklanja kombinacijom pravilnog treninga i pravilno izbalansirane ishrane!

Više>>> Najbolje vežbe za uklanjanje sala

Važnost treninga za uklanjanje sala sa stomaka

Odmah vam napominjemo da biste se, pre nego što krenete sa bilo kakvom intenzivnom fizičkom aktivnošću, trebali posavetovati sa lekarom.

Dobro je sprovoditi aerobni trening 4-5 puta nedeljno (trčanje na pokretnoj traci, vožnja bicikla, rad na steperu, džoging) najmanje 35-45 minuta po treningu i to bez prekida tj. Odmora (optimalno 60 minuta bez prekida) i to u zoni od 55-70% od maksimalnog srčanog pulsa jer je to zona za sagorevanje masti.

Maksimalni srčani puls dobićete tako da od broja 220 oduzmete godine života. Dobijeni broj pomnožite s 55% i 70% da dobijete minimalni i maksimalni zahtevani broj otkucaja srca tj. Podrazumevani interval iz kojega ne sme izlaziti. Tako muškarac od npr. 29 godina ima maksimalno srčani puls 220-29 = 191 bpm (broj otkucaja u minuti). Ukoliko taj muškarac ima za cilj sagorevanje sala on provodi aerobnu aktivnost u zoni od 105-134 bpm i pazi da za vreme sprovođenja treninga ne izađe iz zadatog intervala. Kupite pulsmetar kako biste u svakom trenutku znali broj otkucaja srca.

Zašto 35-45 min? Zato što je potrebno određeno vreme da bi organizam aktivirao enzime odgovorne za pretvaranje masti u energiju. Tek nakon određenog vremena aerobnog treninga udeo masti u proizvodnji energije se povećava na račun smanjenja potrošnje ugljenih hidrata, tj. Glikogena. Najviši nivo iskorištavanja energije iz masnih zaliha događa se nakon 30 min aerobnog rada. Slobodno promenite traku za trčanje nakon nekog vremena sobnim biciklom itd. Ukoliko vam dosadi rad na jednoj spravi.

Trening sa skidanje sala sa stomaka ujutru

Najbolje bi bio aerobni trening rano ujutru na tašte jer je tad zaliha glikogena na najnižem nivou pa se vrlo brzo glikogen troši i prelazi se na iskorišćavanje energije iz masti, tako ćete sa najmanje muke skinuti najviše sala sa stomaka. Dakle, tek nakon što se u organizmu potroše zalihe glikogena organizam počinje iskorišćavati masti kao izvor energije.

Aerobni trening (trčanje,Džoging, vožnja bicikla, preskakanje konopca i sl.) Izvodi se nogama koje su velika mišićna grupa koja troši puno energije (ostale mišićne grupe su relativno mali potrošači energije). Zato je najgora moguća greška, koju neki neupućeni rade, da treniraju trbušne mišiće misleći kako će tako istopiti salo oko stomaka! To je najgora moguća greška koju neko može napraviti!

Kao prvo, trbušni mišići su toliko mala mišićna grupa u našem telu da bi ih trebalo trenirati najmanje 5 sati zaredom samo da bi potrošili glikogen i da bi počelo topljenje sala sa svih delova tela pa i stomaka, a to noge kao velika mišićna grupa potroše već za 20-25 min.

Kao drugo, nije moguće (osim hirurškim putem) kloniti masne naslage sa tačno određenog dela tela npr. sa stomaka. Masti kada se troše one se troše ravnomerno po celom telu! Radeći trbušnjake sigurno ćemo ojačati trbušne mišiće ali ni teoretski nećemo moći otopiti masne naslage a niti ti trbušni mišići neće biti nimalo vidljivi jer ih prekriva salo.

Kao što je već rečeno, prvo se u našem telu potroši glikogen kao izvor energije a onda se počinju iskorišćavati masti. Kada trošimo glikogen iz zaliha kao prvi izvor energije, to naše telo ne boli. Isto tako kada trošimo masti uz pomoć ovih suplemenata, to nas isto ne boli. Bez problema i bojazni možemo i raditi 60-90 minuta, pa čak i više bez ikakvih posledica.

Kada ulazimo u treći i zadnji izvor energije a to je razgradnja mišića (katabolizam) postoji odziv tela – bolovi, grčevi, umor, ne osećamo se dobro i na kraju odustajemo. Ako podržimo metabolizam masti, nema nikakve mogućnosti da trošimo, odnosno gubimo mišićnu masu. To nam obezbeđuje naš metabolizam. Međutim, bez suplemenata trošimo masti samo u zavisnosti od vlastite niske nivoe L-Carnitine-a. Iza toga u svakom slučaju ulazimo u potrošnju mišićne mase za fizičku aktivnost.

Dokazano je da deo populacije nema u svom telu L-Carnitine-a ili je ona na tako niskom nivou da bez suplemenata uz intenzivniji i dugotrajniji aerobni rad ne troše ni malo masti, već iza glikogena odmah troše mišićnu masu (tj. Organizam preskaće masti) pa je zato uzimanje karnitina neophodno!

Da bi uspešno uklonili salo sa stomaka saznajte>>> šta je L karnitin